Україно-норвезький проект

13-15 грудня в Харкові відбувся семінар

80193143 2241210922646571 238149850594541568 n

     

  13-15 грудня у м. Харків відбувся навчальний семінар з «8-крокової Програми  ведення груп підтримки для дітей та підлітків, які втратили близьких людей».

    Психологи Харківщини отримали знання, як надати професійну допомогу дітям та підліткам, що пережили смерть близької людини.

 

    В рамках україно-норвезького проекту у Харкові 13-15 грудня відбувся навчальний семінар "8 крокова програма ведення груп психологічної підтримки для дітей та підлітків, які втратили близьких людей".

 

    Протягом 3х днів ефективної групової праці психологи та психотерапевти з великим досвідом, щирим серцем та незгасною енергією здобували теоретичні та практичні знання, що необхідні для того, щоб бути керівниками груп психологічної підтримки для дітей та підлітків, що переживають втрату. Учасники виразили велику подяку організаторам, відмітили структурованість семінару, а також були приємно вражені якістю методичного посібника, в якому є детальний опис концепції роботи, етапів підготовки, планів занять для кожної вікової групи дітей та підлітків, цінні практичні методики та рекомендована література. Також багато хто з учасників висловив окрему подяку тренеру та групі за атмосферу безпеки та довіри, відкритість, підтримку, екологічність, можливість залишитися в ресурсному стані, що має особливу цінність в роботі з такою непростою та емоційною темою як горювання.

Майже всі учасники мають досвід роботи з втратою у своїй практиці або особистому житті, деякі працюють в кризових центрах, а також на лінії розмежування, інші в школах та дитячих садках, або мають приватну практику. Тому вони відразу уявляли як можуть включити знання у свою роботу, задавали багато питань, кожне з яких було обговорено, давали зворотній зв'язок щодо технік, запропонованих у посібнику, а також ділились під час роботи в підгрупах власним професійним досвідом. Також цінними були ідеї українських колег, що працюють у сфері освіти та охорони здоров'я, щодо організації та використання системи психоедукації вчителів та робітників дитячих садків у наших реаліях. Одна з учасниць відмітила, що вона змогла відчути атмосферу, яка панує в групах підтримки дітей та підлітків, що пережили втрату, завдяки тому, що ми робили деякі практичні вправи, які виконують на групах діти, наприклад, виготовляли підсвічник, щоб вшанувати пам'ять та запалювали свічки. Всі учасники після навчання отримали сертифікат ведучого та методичний посібник для роботи з дітьми та підлітками, що пережили втрату.

 

    Як тренер по закінченню семінару я відчувала, що більшість учасників має натхнення та готова до роботи з дітьми та підлітками і має намір організувати команду. Одна з учасниць за нашою потребою створила закриту групу в соціальних мережах для комунікації, подальшої співпраці та обміну інформацією. Приємно знати, що учасники зможуть застосовувати знання на практиці та допомагати іншим переживати складні життєві події максимально ефективно.

 

    Щиро дякую норвезьким фахівцям Центра по роботі з тяжкими втратами Університетської клініки м. Акерсгус та колегам всеукраїнського Центру по роботі з втратами РОДИННЕ КОЛО і керівнику центру Вікторії Кочубей за багаторічний досвід, практичні інструменти, підтримку, організацію професійних навчальних семінарів та можливість ділитись знаннями по роботі з втратою з нашими українськими спеціалістами. Разом ми зможемо допомогти більшій кількості людей спрямувати процес скорботи в здорове русло та відновити ресурс і надію на майбутнє.
    Також висловлюю подяку Центру соціальних служб для сім
`ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова та Олені Нурєєвой за допомогу в проведенні семінару.

 

Психолог центру "РОДИННЕ КОЛО"

Волосник Вікторія

 

 79973611 2547938341985444 8121455055594323968 nIMG 20191213 125417

79115676 3120300417985689 1472062086078005248 n

 

 

Наші друзі і партнери

 

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c