Головна

     

     Про свою скорботу люди, рідко бажають говорити. Причин для цього багато - комусь занадто боляче, хтось просто не вірить, в доцільність розмов щоби пережити втрату. Якщо поділитися горем, то його стане вдвічі менше, а якщо поділитися щастям, то воно вдвічі збільшиться. В цьому переконалися сотні родин, які беруть участь в проекті. Отже тільки взаємопідтримка допоможе нам всім впоратись з трагедією. Душевна травма, як і рана на тілі, потребує звернення до фахівця. Залишаються шрами, але знайдуться нові сенси в житті та вагомі приводи для того, щоб бути щасливим.
     Професійні досвідчені психологи «РОДИННОГО КОЛА» – це в першу чергу, щирі небайдужі люди, які готові розділити з родинами загиблих їх втрату.
     Ми знаємо, як вам допомогти та підтримати, головне, щоб ви самі захотіли прийняти допомогу, відкритися нам та довірити нам свої переживання.

Детальніше

 

ico-news

Статті

 

ico-project

 Контакти

ел. адреса 1: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ел. адреса 2: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
моб.т: +38067 7053212

ico-volunteer

 Проведені семінари

Останні події

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Н. Потапенко. Коли соромно тужити…Коли с…

22-06-2020 Hits:1276 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

  В цій статті мова піде про особливості горювання  дітей, мати яких страждала на алкогольну залежність та померла. Про можливості психологічної допомоги їм.   

Read more

C. Ангелова. Горювання та тривога.

20-06-2020 Hits:959 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

Тривога - це природна реакція вашого тіла на стрес. Смерть близькою людини є подією, що викликає найбільший стрес у кожного з нас. Горювання, як і любов, це складне почуття. Ви...

Read more

І. Гусениця. Як я справляюся з горем зав…

20-06-2020 Hits:1128 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

  Смерть моєї дитини стала тяжким горем для мене. Я озлобилась на все і на всіх.  Біль втрати руйнував стосунки і мене саму. Хотілося заснути і не прокинутися.    Підтримка оточуючих стала моїм...

Read more

І. Хлібик. Ставлення до самогубства в ук…

20-06-2020 Hits:784 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

       

Read more

Г. Душаченко. Говоримо з дітьми про смер…

20-06-2020 Hits:738 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

  «Пташку шкода», або як школа може допомогти дитині пережити втрату.    

Read more

С. Остапенко. Говоримо з дітьми про смер…

20-06-2020 Hits:1016 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

  Смерть є невід'ємною частиною людського життя. Тому рано чи пізно діти стикаються зі смертю. Це може бути втрата не близької людини або не людини зовсім, наприклад, побачить збиту машиною собаку...

Read more

P. Пекарюк. Як не вигоріти та зберегти с…

20-06-2020 Hits:996 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

    Стаття буде корисна тим фахівцям, які вже працюють з горюванням. А також тим, хто ще вагається, чи варто починати працювати з людьми, які пережили смерть рідних та потребують підтримки.  

Read more

Як справлятися з горем під час свят.

19-06-2020 Hits:1102 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

 Для людей, які мають справу з горем або печаллю, сезон відпусток і свят може бути дуже хворобливим часом. От як з цим впоратися.   Якщо ви маєте справу з горем, а саме зі смертю...

Read more

Р.Пекарюк. Арт-та тілесно-орієнтовані ме…

14-07-2019 Hits:2779 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

     В статті ділюсь досвідом зі своєї практики, як з допомогою арт-терапевтичних та тілесно-орієнтованих технік дати вихід емоціям, почуттям, та інтегрувати спогади у власну життєву історію.   «Знаю, що він помер!...

Read more

О.Іванцова, В.Мирославська "Розлуче…

11-03-2019 Hits:2151 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

Розлучення: втрата чи придбання        Що відрізняє розлучення від всіх інших видів розлуки, так це його остаточність, безповоротність, незворотність змін життєвих обставин. І це ріднить його з переживанням смерті одного...

Read more

С.Муравська "Шість небезпек під час…

11-03-2019 Hits:1599 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

     Шість небезпек під час надання психологічної допомоги особам що переживають втрату і де брати ресурси консультантам для відновлення.   В період надання психологічної підтримки людям, які переживають горе, психологи-консультанти потрапляють...

Read more

І.Хлібик "Переживання бойової втрат…

11-03-2019 Hits:1062 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

     Чи існують відмінності у організації психологічної підтримки військовослужбовців у випадку загибелі їхніх побратимів? Звичайно, тому що бойові втрати* мають інший характер, сенс та емоційний вплив, ніж загибель товариша...

Read more

Друга зустріч Родинного кола 13-17 серпня 2014р.

 

 

Психологи - волонтери, у вільний від роботи час, допомагають родинам "Небесної сотні" та загиблим бійцям у зоні АТО. 

Переглянути фотогалерею

       З 13 по 17 серпня 2014р. проходила друга зустріч сімей Героїв Небесної Сотні - "Родинне коло". Родичі загиблих зустрічалися, щоб підтримати один одного, згадати близьких, осмислити, як жити після втрати.

       Горе роз'єднує людей. Біль диктує відсторонитися, згорнутися в клубок, піти від веселих і байдужих у своєму щасті і спокої людей, поринути у спогади, зажити в них. Здається, що ніхто не зможе зрозуміти, відчути, розділити цю гіркоту, тугу за близьким. Горе егоїстично: пропадає інтерес до світу, люди і події перестають сприйматися як справжні і значущі. «Спорожніла без тебе земля ...»

««Я нікого не хотіла бачити і зараз мені ніхто не потрібен. Про що говорити? Була дитина і немає. Все, не повернеш, то про що говорити? Хто може зрозуміти, що таке народити дитя, а тоді його поховати?»

«Ми прожили в шлюбі 20 років. День у день. Кращого чоловіка я і не хотіла и кращого і бути не може. Ми в усьому були разом, чому Бог забрав саме його?», «Я мав би  може, більше говорити сину, що я його люблю. А тепер вже...Треба далі жити. Хотів би тільки побачити того чоловіка, що його застрелив. Просто запитатися в нього: "Як ти живеш?"»

       Біда кричить, задає питання, звинувачує і рветься зсередини. Її потрібно випустити назовні, питання задати, звинувачення викричати, вийняти зсередини цей біль, розділити її з миром. Тоді вона почне зменшуватись. Місцем проведення другої зустрічі ми вибрали селище Зарваниця на Тернопільщині - світле місце, в якому чудове поєднання храмового комплексу, природних джерел, лісів, свіжого повітря і тиші допомогли створити атмосферу спокою і самоти. Програма 5 денного перебування у Зарваниці була складена психологами таким чином, що кожен з прибулих міг знайти для себе заняття до душі. Групи підтримки працювали для тих, хто був готовий висловити свої переживання, ділитися ними з іншими людьми, отримувати підтримку і підтримувати інших. На майстер-класах можна було послухати нову інформацію про принципи подолання стресу і про те, про комунікації в сім'ї після втрати, як можуть допомогти в розумінні свого стану сновидіння. Для дітей працювали групи по віках, на яких фахівці допомагали їм справлятися з переживанням втрати через арт-терапію, гру, творчість. Батьки говорили, що для них цінною став зворотний зв'язок, психологічна консультація з розвитку малюків.

       Родинне коло для сімей Небесної Сотні психологи провели спільно з священиками Комісії душпастирства охорони здоров'я УГКЦ. Таким чином, родичів чекала не лише психологічна консультація, а й духовна допомога.

       За відгуками наших гостей ці п'ять днів, проведених в абсолютно новому для них місці, в суспільстві людей, які поділяють їх страждання і з якими можнарозділити турботу та боль, відверто стали ковтком свіжої води і додали сил жити і рухатися далі.

Фахівці Психологічної кризової Служби і члени родин висловлюють  вдячність жертводавцям,  завдяки яким захід міг відбутись -  приватні особам та Міжнародному благодійному фонду  «КАРІТАС України». 

 

Наші друзі і партнери

 

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c